sobota 22. března 2014

Recenze: Knížka od Martiny Drijverové - Lenka au-pair


Jak už jsem napsala v názvu tuto knížku napsala Martina Drijverová. Ani nevím, zda napsala i jinou knížku, ale rozhodně není moc známá.
Tuto knížku jsem přečetla hlavně kvůli tomu, že mě celkově práce au-pair zajímají a také proto, že jsem na ní měla referát do školy.
Tato knížka je slečně Lence, která žije v Praze se svou matkou, kde má i přítele se kterým se chystá na vysokou školu, ale bohužel neudělá příjmačky. Její rodiče jsou rozvedení. Otec se přestěhoval do Francie, kde si založil novou rodinu. 
A jelikož Lenka neuspěla s příjmačkami, řekl jí otec zda by nechtěla jet do Paříže na půl roku studovat. Lenka samozřejmě přijala, ale netušila co vše ji bude čekat.
Když do Paříže dorazila, otec jí oznámil, že se pujdou podívat ke dvou rodinám, kde by Lenka mohla dělat au-pair. Byla opravdu udivená, čekala, že pujde na kolej. 
První rodina, byli šlechtici s opravdu hodnými dětmi, ale druhá byl naprostý opak, zlobivé děti, co Lence hned zničily věci. Proto si vybrala rodinu první. Ta ji brzo přijala jako člena rodiny. Během pobytu Lenka tedy chodila i do školy, kde poznala svojí nejlepší kamarádku Reiko, která jí seznámila s úžasným klukem Timbaldem. Se kterým se Lenka často vídala, ale pořád si řikala, že má v Praze přítele. A více k obsahu vám neřeknu, pokud vás to zaujalo určitě si to přečtěte:) 
Pokud máte ke knížce další dotazy, zodpovim vám to:)
Mě osobně tato knížka ani nezaujala ani neurazila, takový ten průměr.
Mějte se hezky Katie xx


1 komentář:

  1. Ta knížka vypadá opravdu moc pěkně! :)
    Moc ráda bych si ji přečetla ))

    Jinak skvělá recenze :)) !

    OdpovědětVymazat